Wie zijn wij… over de familie Gort

Het begon allemaal bijna twintig jaar geleden toen ik het onhandig vond om met kleine kinderen, en veel boodschappen heen en weer naar de bio winkel te fietsen. Praktisch als ik ben, belde ik een biologische groothandel op met de aankondiging dat ik klant wilde worden. Dat mocht, maar ik moest wel 7500 euro per jaar bestellen…

Foto van Vera Verrips

    Wie ben ik?

    Ik ben Vera, moeder, oma, en ondernemer pur sang. Na in het buitenland marketing en communicatie gestudeerd te hebben, en een hele korte periode in loondienst, werd ik in 1995 zelfstandig ondernemer. In 2005 begon Haver, wat ik runde naast mijn online communicatie bureau, wat ik sinds 2007 omdoopte naar van Haver tot Gort en mij daar volledig op stortte. Ik hou erg van koken en lekker eten, dan is bio natuurlijk een logische keuze. Ik volgde een natuurvoedingsadviseur opleiding, gewoon voor inspiratie, experimenteer graag met fermenteren, geef workshops over “van alles” wat met eten met passie te maken heeft, en schrijf graag blogs over onze producten, waar ons eten vandaan komt, en wat ons echt voedt.

Hmm, da’s best veel voor mijn gezin, dacht ik. Dus begon ik eerst met briefjes uit te delen op het schoolplein van mijn meiden. We bestelden samen, deelden dozen, ik rekende alles uit, had een geldkistje (er waren nog geen tikkies) en haalde het op. Na twee keer vond ik het genoeg, knutselde een website in elkaar, liet iedereen zelf bestellen, en liet de groothandel gewoon naar mij komen. Dat bestelminimum zou ik makkelijk halen (beetje bluf kan zo nu en dan geen kwaad)

Van het een kwam het ander, een vriendin in Utrecht wilde eigenlijk ook bestellen, want zij had ook zo’n kringetje van “bio-eters”. Toen belde een vriendin van een vriend (je weet hoe die dingen gaan) die in Arnhem wilde beginnen. Ik maakte een betere versie van de site, verbond er afhaalpunten aan, en “iedereen” kon mee doen.

Van Haver tot Gort was geboren!

In de jaren die volgde ontdekte ik hoe leuk het is om alle facetten van het runnen van een bedrijf zelf te doen. Inkopen, promotie, logistiek, en alles zo duurzaam mogelijk. Hoewel er veel veranderingen plaatsvonden door efficienter te gaan werken, bleef ik trouw aan mijn originele concept:

  • 1 keer per maand leveren
  • omdozen verkopen
  • standaard onder de adviesprijs verkopen
  • geen voorraad (muv De Opschepper producten)

En dat doen we nog steeds! Toch wilde ik al die “iets” wat echt van ons was… ons eigen huismerk, gewoon onopgesmukt, volwaardig, en nuchter geprijsd. Die droom werd werkelijkheid in 2023, toen wij ons eigen pakhuis kochten. Meer daarover kun je op de Opschepper pagina lezen.

samen de nieuwe “Bittelier” drankjes proeven

Waarom de familie Gort?

Van Haver tot Gort is een eenvrouwszaak, maar ik werk natuurlijk niet alleen. Zonder alle vrijwilligers van de Haverpunten was er helemaal geen bedrijf. We doen het met z’n allen. In het pakhuis heb ik al jaren hulp van mijn ouders, die trouw elke keer komen. M’n vader orderpickt nog steeds, of schept zakken vol. Mijn moeder zorg dat wij weten welke dozen naar welk Haverpunt moeten. Onze jongste dochter werkt al jaren mee als mijn office manager, mijn vliegende keep, die van alles uitzoekt, regelt en meer. Een andere dochter doet wat communicatie, weer een ander ontwerpt (ja we hebben veel kinderen). Zelfs mijn kleinzoon van zes vraagt wanneer we weer in het pakhuis gaan scheppen. En, last, but not least, mijn man rijdt verschillende ritten naar de Haverpunten, schept, en bouwt met mij weer meer schappen omdat de Opschepper maar blijft groeien!